VIDEO – FOTBAL MARAMURES – Progresul Somcuta Mare a luat „vacanta” din pozitia de lider al seriei SUD

1
268
actualmm.ro

actualmm.ro

Astazi s-au disputat ultimele trei meciuri restante ale seriei sud din liga a IV-a la fotbal. Derbi-ul zilei s-a jucat pe stadionul „Viorel Mateianu” din Baia Mare. CS Universitar 2 Baia Mare a primit vizita liderului, Progresul Somcuta Mare. La pauza gazdele conduceau cu incredibil 3-0. In repriza secunda lucrurile s-au schimbat. Oaspetii au fost cei care au jucat fotbal si au reusit sa intoarca soarta partidei, castigand cu scorul de… 5-4.

Pe Valea Borcutului, FC Gloria Renel Baia Mare a fost egala ocupantei locului secund, Spicul Ardusat. Oaspetii au marcat de trei ori in repriza secunda si au luat toate punctele.

La Gardani, Eaton Farcasa a castigat la scor meciul cu Spicul Mocira.

Rezultate jocurilor

CS Universitar 2 Baia Mare – Progresul Somcuta Mare 4-5 (3-0)

FC Gloria Renel Baia Mare – Spicul Ardusat 0-3 (0-0)

10 LĂPUȘUL – Târgu Lăpuș 13 4 3 6 28 – 49 -3 15
11 MINERUL – Cavnic 13 2 1 10 11 – 46 -14 7
12 GLORIA RENEL – Baia Mare 13 2 0 11 22 – 45 -15 6
13 SPICUL – Mocira 13 2 0 11 22 – 54 -12 6
14 Xela Asten – Tăuţii Măgherăuş 13 0 1 12 15 – 78 -17 1