AcasăEvenimentSportÎNOT - Gold Stars Baia Mare a cucerit medalii importante la Cluj

ÎNOT – Gold Stars Baia Mare a cucerit medalii importante la Cluj

Clubul de înot masters Gold Stars Baia Mare a participat la ediția a VII-a a Cupei Spring Sprint 2016, care s-a desfăşurat la Complexul de nataţie Politehnica din Cluj. Competiţia a fost organizată de membrii Clubului Orca.Punctajul a fost acordat în funcţie de numărul de probe per general la care s-a înscris fiecare sportiv. Astfel, au reuşit să cucerească locul I în clasamentul final la feminin Delia Ana Kovacs, categoria 40-44 de ani, Simona Emilia Marin, categoria 25-29 de ani, iar la masculin Remus David, categoria 25-29 de ani, Adrian Țura, categoria 40-44 de ani, Marius Munteanu, categoria 30-34 de ani.

Locul II – Ligia Medrea, categoria 45-49 de ani, Carlo Turdean, categoria sub 25 de ani. Locul III – Adrian Claudiu Baltan, categoria 25-29 de ani. O parte dintre sportivii Gold Stars Baia Mare se vor pregăti pentru a reprezenta România la Campionatele Europene Masters care se vor desfăşura în luna mai, în Londra.