AcasăEvenimentSportFOTBAL OLD-BOYS – Samsung Baia Mare i-a învins ieri pe cei de...

FOTBAL OLD-BOYS – Samsung Baia Mare i-a învins ieri pe cei de la Sport Team, scor 5-3

FOTBAL OLD-BOYS  Miercuri 31.05.2017, de la ora 18.30, pe Stadionul Viorel Mateianu din Baia Mare, s-a desfășurat meciul de fotbal old-boys, dintre echipele băimărene Samsung și Sport Team, scor final 5-3 în favoarea gazdelor, la pauză 2-3.

Meciul a fost în mare parte echilibrat, doar unele greșeli individuale din partea celor de la Sport Team, au făcut ca tabela de marcaj să arate egalitate între cele două echipe.

În prima repriză, cei care au condus ostilitățile în teren au fost oaspeții care au condus de două ori pe tabela de marcaj la 1-2 și 2-3, goluri marcate în prima repriza pentru Samsung, de către Dan Malanca și Nelu Dunca, iar pentru Sport Team, de către Daniel Luputi, Rareș Pop-Popescu și Bogdan Trif.

După reluarea jocului, gazdele coordonate foarte bine în teren de Romulus Buia, reușesc să egaleze la 3-3 prin golul înscris de Paul Achim, iar în continuare controlează jocul și până la final se desprind pe tabela de marcaj la 5-3, marcatori Romulus Buia și Nelu Dunca, scor cu care se termină meciul.