AcasăEvenimentSportFOTBAL OLD-BOYS – Remiză între AS Comuna Recea și Sport Team Baia...

FOTBAL OLD-BOYS – Remiză între AS Comuna Recea și Sport Team Baia Mare (5-5)

OTBAL OLD-BOYS  La sfârşitul săptămânii trecute, pe terenul din Satul Săsar, s-a desfăşurat partida de fotbal old-boys dintre A.S. Comuna Recea şi echipa băimăreană Sport Team.

Meciul a fost revanşa la meciul din primăvară dintre cele două echipe, când cei din Baia Mare s-a impus cu 9-7.

Partida de vineri a fost una foarte echilibrată, ambele echipe reuşind să înscrie pe rând, cu un plus pentru băimăreni care au condus de trei ori pe tabela de marcaj.

Primul gol a fost înscris în min 3, când Cristian Bărbos de la oaspeţi centrează de pe partea stîngă la Bogdan Bârle, care cu latul marchează în poarta apărată de Daniel Stan (0-1). În următoarele 10 minute gazdele înscriu de două ori prin Lucian Muruga şi Darian Sabadâş.(2-1), ambele goluri fiind marcate portarului Edi Costin.

Până la pauză echipa Sport Team reuşeşte să egaleze pe tabelă(2-2, gol înscris de Ionuţ Pop) şi să preia conducerea prin golul înscris pe contraatac de Bogdan Bîrle (2-3). După reluarea jocului, echipa gazdă reuşeşte chiar în primele minute să egaleze din nou pe tabela(3-3), prin Mihai Porumb şi chiar să preia din nou conducerea printr-un gol înscris Lucian Muruga, care şutează de la 40 m peste portarul Darius Mihuţ (4-3).

Oaspeţii revin foarte bine în joc şi până în min 85, reuşesc din nou să preia conducerea pe tabela de marcaj(4-5), autori Cristian Bărbos din 11 m şi Ionuţ Pop,  însă cel mai bun jucător de pe teren de la Comuna Recea, Darian Sabadâş, reuşeşte să aducă egalarea(5-5), chiar în ultimul minut de joc, în urma unei pase excelente primite de la Romulus Buia în careul de 6 m. al portarului Darius Mihuţ, şi astfel rezultatul devine echitabil pentru ambele echipe.

Arbitrajul a fost asigurat de: Alexandru Bella, Cătălin Erdei şi Bogdan Mircea.

Echipele:

A.S. Comuna Recea: Daniel Stan, Lucian Muruga, Andrei Nemeţi, Andrei Sabo, Viorel Roman, Dan Chiş, Romulus Buia, Cristian Vasc, Darian Sabadâş, Florin Mărieş, Marian Sabadâş, Mihai Porumb şi Denis Sabadâş.

Sport Team: Edi Costin, Darius Mihuţ, Virgil Raţiu, Dorin Avram, Vasile Terec, Cristian Măgurean, Sergiu Fagi, Ionuţ Pop, Japo Lukacs, Bogdan Trif, Cristian Bărbos, Bogdan Bîrle, Alin Gavrilă şi Ioan Marchiş.