AcasăEvenimentSportLA DISTRACȚIE - Fotbal old-boys, Dinamic Groşi a terminat la egalitate cu...

LA DISTRACȚIE – Fotbal old-boys, Dinamic Groşi a terminat la egalitate cu Sport Team Baia Mare

Săptămâna trecută pe terenul din Groşi s-a desfăşurat partida amicală de fotbal old-boys dintre echipa de Liga a V-a Dinamic din localitate şi Sport Team Baia Mare.
Meciul a fost echilibrat în sensul că, ambele echipe a prestat un joc bun, plăcut puţinilor spectatori prezenţi la teren.
Scorul a fost deschis repede  de echipa gazdă prin Matei Zai(1-0), care în minutul 10 majorează la 2-0, ambele goluri concretizându-se pe contraatac.
Până la pauză echipa oaspete reuşeşte să reducă din handicap prin Cristi Bărbos(2-1), în urma unei centrări foarte bune de pe partea dreaptă reuşită de Ionuţ Pustai.
După reluare, echipa care înscrie imediat este Sport Team, prin Japo Lukacs(2-2), iar după cîteva minute prin acelaşi Cristi Bărbos, în urma unei lovituri de la 11 metri,(2-3).
La acest scor se joacă pe ,,contre,, şi ambele echipe înscriu, prin David Laczi şi Bogdan Mocănaş,respectiv Japo Lukacs,  ajungându-se la 4-4 în min 70.
În continuare cei de la Sport Team preiau conducerea, prin golurile înscrise de aceeaşi jucători Cristi Bărbos şi Japo Lukacs(4-6), însă  până la final gazdele, profitnd de lipsa de prospe’ime a celor din Baia Mare, reuşesc să egaleze scorul la 6-6, marcatori Dani Laczi şi Cristian Bara, rezultatul fiind echitabil.
Arbitrajul a fost asigurat de:Cătălin Oţet, Cosmin Pintea şi Grad Şerban.
Echipele:
Dinamic Groşi: Sergiu Man, Marius Herţeg, Robert Lăcătuş, David Laczi, Bogdan Mocănaş, Matei Zai, Cristian Bora, Florin Bora, Florin Firisan, Gavril Prelucran  şi Dani Laczi. Au mai evoluat: Ioan Tămâian şi Bogdan Grinizeze.
Sport Team: Edi Costin, Teofil Bogman, Vasile Terec, Cristian Măgurean, Virgil Raţiu, Cristian Bărbos, Rareş Pop-Popescu, Japo Lukaks, Khadim Der, Ionuţ Pustai şi Bogdan Trif. A mai evoluat Ioan Marchiş.
Pentru echipa Sport Team Baia Mare, urmează organizarea în 12 iunie 2015 a cupei ,,Sport Team-2015″ – ediţia a III-a.