CAMPIONII! – Academia Minaur din nou campioană la juniori 2

0
242

In perioada 05.06.2013 – 09.06.2013, la Bucuresti, a avut loc turneul final din cadrul campionatului national de juniori 2. Jocurile s-au desfasurat in sala „Lucian Grigorescu”. Au participa cele mai bune 8 echipe din tara impartite in două serii.

Seria I:   CSS nr. 2 Bucuresti, CSS Galati, Academia de Handbal Minaur Baia Mare, LPS Targu Jiu
Seria II:  Grup Scolar Petrolul Moreni, CSS 3 Steaua Bucuresti, ACS Potaissa Turda, CS U Transilvania Cluj

Rezultate – miercuri 05.06.2013

CSS nr. 2 Bucuresti – LPS Targu Jiu: 28 – 27
CSS Galati – Academia de Handbal Minaur: 21 – 40 (10 – 20)
CS U Transilvania Cluj – Grup Scolar Petrolul Moreni: 34 – 30 (14 – 12)
CSS 3 Steaua Bucuresti – ACS Potaissa Turda: 34 – 22 (18 – 10)

Joi 06.06.2013

LPS Targu Jiu – Academia de Handbal Minaur: 24 – 26 ( 11 – 15)
CSS nr. 2 Bucuresti – CSS Galati: 35 – 20 (17 – 9)
CS U Transilvania Cluj – ACS Potaissa Turda: 36 – 25 (14 – 10)
CSS 3 Steaua Bucuresti – Grup Scolar Petrolul Moreni: 24 – 23 (12 – 14)

Vineri 07.06.2013

CSS Galati – LPS Targu Jiu: 31 – 28 (15- 14)
Academia de Handbal Minaur – CSS nr. 2 Bucuresti: 29 – 20 (11 – 9)
CSS 3 Steaua Bucuresti – CS U Transilvania Cluj: 27 – 29 (15 – 14)
ACS Potaissa Turda – Grup Scolar Petrolul Moreni: 29 – 30 (18 – 14)

Sambata 08.06.2013
ora 12:30  loc 7-8   LPS Targu Jiu – ACS Potaissa Turda: 34 – 28 (14 – 15)
ora 14:00  loc 5-6   CSS Galati – Grup Scolar Petrolul Moreni: 30 – 27 (13 – 13)
ora 15:30  Academia de Handbal Minaur – CSS 3 Steaua Bucuresti: 25 – 20 (12 – 9)
ora 17:00  CSS nr. 2 Bucuresti – CS U Transilvania Cluj: 25 – 35 (13 – 20)

Duminica 09.06.2013
ora 10:00  loc 3-4  CSS 3 Steaua Bucuresti – CSS nr. 2 Bucuresti: 20 – 21 ( 9 – 13)
ora 11:30  loc 1-2  Academia Minaur – CS U Transilvania Cluj: 29 – 21 (16 – 10)

In echipa turneului au fost desemnati si urmatorii sportivi ai Academiei Minaur:

Marius Pop – cea mai buna extrema stanga
Alexandru Bologa – cel mai bun inter stanga
Octavian Bizau – cel mai bun jucator al turneului

Echipa campioana: Raul Patraus, Razvan Apostu, Catalin Cutoi – Raul Chis, Robert Nagy, Zoltan Istvanfi, Cristi Bodnarescu, Tudor Botea, Octavian Bizau, Marius Pop, Andreas Avramescu, Alexandru Bologa, Vlad Olar,  Mircea Ciocotisan, Vlad Butean, George Voicu.
Florin Mironescu – antrenor, Bizau Danut – presedinte

Clasament final:
1. Academia de Handbal Minaur
2. CS U Transilvania Cluj
3. CSS nr. 2 Bucuresti
4. CSS 3 Steaua Bucuresti
5. CSS Galati
6. Grup Scolar Petrolul Moreni
7. LPS Targu Jiu
8. ACS Potaissa Turda

Te-ar mai putea interesa

Loading...

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.