AcasăEvenimentSportHANDBAL FEMININ: HCM 2 Baia Mare - CSM Bistrita 29-22 (16-9)

HANDBAL FEMININ: HCM 2 Baia Mare – CSM Bistrita 29-22 (16-9)

O nouă victorie pentru fetele de la HCM 2 Baia Mare. În această seară, în cadrul celei de a 12-a etape a Diviziei A de handbal feminin, elevele lui Buceschi au primit vizita grupării CSM Bistriţa şi au reuşit să se impună cu scorul de 29-22 (16-9). Băimărencele au obţinut cea de a 12-a victorie din sezon şi sunt lidere în clasamentul intermediar, cu 24 de puncte din tot atâtea posibile, scrie sportmm.ro.

A fost o partidă relativ slabă, pentru ambele echipe, cu multe greşeli şi de o parte şi de cealaltă, dar a fost un meci controlat de la un capăt la altul de gazde, care au reuşit să se desprindă decisiv încă din primele minute ale întâlnirii (6-1 în minutul 13).

* HCM 2 Baia Mare: Matei, Puşcaş, Dumanska – Maior-Paşca (2 goluri), Puiu (9), Ciunt (4), Butulia (2), Şunea (6), A. Tămaş (1), R. Tamas (4), Cânţa, Soponar, L. Tămaş, Bota (1).
* CSM Bistriţa: Balogh, Mărtari – Iliescu (11), Suciu, Cadar (1), Boiciug (1), Pop (5), Dornoi (2), Săsărman (2)