AcasăEvenimentSportVolei. Divizia A1 Explorări, victorie clară cu Steaua București

Volei. Divizia A1 Explorări, victorie clară cu Steaua București

Într-o partidă din cadrul etapei a XX-a a Diviziei A1 la volei masculin, Știința Explorări Baia Mare s-a impus fără drept de apel în fața steliștilor, scor 3-0, pe seturi 25-19, 25-21, 25-18. Partida disputată în Sala Polivalentă a durat doar o oră și a fost condusă de arbitri Paul Szabo (Oradea) și Mircea Temian (Zalău), observator federal fiind Dan Negroiu. Cel mai disputat set al fost al doilea, care a și durat ceva mai mult, 24 de minute, față de 22 de minute primul și 19 minute al treilea. Așadar, o partidă fără istoric, desfășurată în același anonimat cu care ne-am obișnuit în ultimii ani. Băimărenii au acumulat 34 de puncte, menținându-se pe poziția a patra în clasament.