AcasăEvenimentSportVOLEI. CUPA ROMÂNIEI – Explorări Baia Mare joacă partidele din sferturi pe...

VOLEI. CUPA ROMÂNIEI – Explorări Baia Mare joacă partidele din sferturi pe teren propriu

VOLEI. CUPA ROMÂNIEI Știința Explorări Baia Mare începe bătălia și în Cupa României. Primele două partide, cele din sferturile de finală, băimărenii le vor disputa pe teren propriu.

VOLEI. CUPA ROMÂNIEI Asta după ce au convenit cu cei de la echipa VCM LPS Piatra Neamț au convenit ca ambele manşe să se dispute în Baia Mare. Meciurile sunt programate pentru 21 noiembrie, ora 18:00 și 22 noiembrie, ora 16:00.

În această fază a competiției, Explorări Baia Mare s-a calificat direct, în timp ce adversara din sferturile de finală a trecut în această etapă după ce a învins în optimi Universitatea Cluj cu scorul de 3-1.

Sferturile și semifinalele Cupei României se vor disputa după sistemul tur-retur, urmând să se califice mai departe echipa care acumulează mai multe puncte în cele două partide.

Finala Cupei României se va juca, într-o singură manșă, în data de 30 aprilie 2017.

Programul sferturilor de finală ale Cupei României

Prima manșă

– Unirea Dej – CSVM Zalău 0-3 (13 noiembrie)
– Arcada Galați – Steaua (16 noiembrie, ora 20:00)
– SCMU Craiova – Tricolorul LMV Ploiești (16 noiembrie, ora 18:00)

Manșa a doua

– CSVM Zalău – Unirea Dej (23 noimbrie, ora 17:00)
– Steaua – Arcada Galați (23 noiembrie, ora 19:00)

Semifinale Cupei României, disputate în sistem tur-retur, se vor desfășura în perioada 25 ianuarie -8 februarie 2017.