AcasăEvenimentSportVIDEO: Neymar continuă samba! Hattrick de senzaţie reuşit de brazilianul dorit de...

Santos a învins pe Sao Paulo, în deplasare, în semifinalele din campionatul Paulista, cu 3-1, toate cele trei reuşite ale oaspeţilor fiind marcate de Neymar.

La doar 20 de ani, brazilianul continuă forma incredibilă în care se află şi se apropie din ce în ce mai mult de un transfer în Europa, FC Barcelona fiind principala echipă care şi-l doreşte.

Neymar a deschis scorul din penalty, în minutul 3, apoi a mărit avantajul 28 de minute mai târziu. Wilian Jose a redus din handicap în minutul 63, pentru ca acelaşi Neymar să marcheze ultimul gol cu 13 minute înainte de final.