AcasăEvenimentSportVIDEO - Fotbal. Liga a IV-a. Seria Sud. Spicul Mocira - CS...

VIDEO – Fotbal. Liga a IV-a. Seria Sud. Spicul Mocira – CS Universitar 2 Baia Mare 2-4

Gol Mocira
2.actualmm.ro

Etapa cu numărul 11 din liga a IV-a seria sud a programat astăzi doar două jocuri. Imagini vă prezentăm de la Mocira, unde gazdele erau foarte aproape să realizeze o surpriză. La pauză mocirenii erau conduşi cu 1-0 (gol marcat în minutul 38), însă cu o jumătate de oră înainte de final, Spicul a reuşit să întoarcă scorul şi conducea cu 2-1. Oaspeţii au egalat după o gafă a apărării gazdelor şi au preluat conducerea cu zece minute înainte de final. Ultimul gol a fost marcat de Romică Buia dintr-o lovitură liberă.

În celălalt meci al zilei, Unirea Şişeşti a învins la limită Lăpuşul Tg. Lăpuş. Gazdele au făcut probabil cel mai slab meci din acest campionat.

Rezultatele de astăzi

Spicul Mocira – CS Universitar 2 Baia Mare 2-4 (0-1)

(Au arbitrat: Dorel Lazin – C. Vida, V. Ilieş. Observator: Edmond Necula)

Unirea Şişeşti – Lăpuşul Tg. Lăpuş 3-2 (3-1)

(Au arbitrat: D. Gheighiş – I. Sava, R. Despa. Observator: Dan Matei)

Duminică, 30 octombrie, se joacă meciurile: Asten Xela Tăuţii Măgherăuş – Orizont Lăpuşel (R. Oşan – R. Soponar, R. Rusu. Observator: Mircea Mare, se joacă duminică la Tăuţii Măgherăuş) şi Vectrix Satulung – FC Viorel Materianu Baia Mare (Adrian Şuta – Ionuţ Sava, Mircea Fodor. Observator: D. Pop, se joacă duminică la Satulung).

Jocurile CS Seini – Eaton Fărcaşa, FC Gloria Renel Baia Mare – Spicul Ardusat şi Minerul Cavnic – Progresul Şomcuta Mare se vor juca pe 2 noiembrie.

Clasament provizoriu
1. Progresul Somcuta Mare 9 8 1 0 46-11 25 (+7)
2. Spicul Ardusat 10 7 2 1 45-23 23 (+8)
3. Vectrix Satulung 10 6 2 2 33-19 20 (+8)

4. CS Universitar 2 Baia Mare 10 6 1 3 38-20 19 (+7)
5. FC Viorel Mateianu 10 6 1 3 35-17 19 (+4)

6. Unirea Seini 10 6 1 3 28-16 19 (+7)

7. Eaton Farcasa 10 6 1 3 25-19 19 (+3)

8. Unirea Sisesti 11 5 2 4 31-35 17 (-4)

9. Orizont Lapusel 10 4 2 4 24-24 14 (-1)
10. Lapusul Tg. Lapus 11 2 3 6 24-48 9 (-5)

11. Minerul Cavnic 10 2 1 7 10-35 7 (-8)
12. Gloria Renel Baia Mare 10 2 0 8 21-33 6 (-9)
13. Spicul Mocira 11 2 0 9 21-47 6 (-12)
14. Xela Baia Mare 10 0 1 9 13-51 1 (-8)