AcasăEvenimentSportVICTORIE PENTRU BĂIMĂRENI – CS Minaur a spulberat Universitatea Cluj cu scorul...

VICTORIE PENTRU BĂIMĂRENI – CS Minaur a spulberat Universitatea Cluj cu scorul de 30-20

VICTORIE PENTRU BĂIMĂRENI  Băieții de la CS Minaur au obținut o victorie clară la Cluj, împotriva celor de la Universitatea. Deși meciul nu a fost unul ușor, băimărenii au reușit să se impună cu scorul de 30-20.

Universitatea Cluj a început mai bine meciul, conducând în prima parte a reprizei cu 3-1, 5-3 și 6-4, după care echipa noastră a revenit, marcând 4 goluri consecutive, scorul devenind 8-6 în favoarea echipei noastre (min. 22). Echilibrul s-a păstrat până la pauză, intrându-se la cabine cu scorul de 13-14.

Imediat după reluare, CS Minaur s-a distanțat la 17-13, această diferență păstrându-se până spre finalul partidei. CS Minaur a rupt definitiv echilibrul cu zece minute înainte de final, când de la 24-20 a marcat șase goluri consecutive, ducând scorul la 30-20 la finalul meciului.

În următorul joc, Clubul Sportiv Minaur va evolua pe propriul teren împotriva Politehnicii Timișoara, partida fiind programată pentru 3 martie de la ora 17:00.