AcasăEvenimentSportVICTORIE MUNCITĂ - Fetele de la CS Minaur au câștigat la Târgu...

VICTORIE MUNCITĂ – Fetele de la CS Minaur au câștigat la Târgu Mureș

VICTORIE MUNCITĂ Echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Minaur s-a impus în derby-ul etapei a 12-a din Divizia A, scor 21-19 la Mureșul Târgu Mureș.

În urma acestui rezultat, în seria noastră au rămas trei echipe la egalitate de puncte (24) în fruntea clasamentului înainte de ultima etapă a turului. Este vorba de echipa noastră, CSM Slatina și CSU Reșița.

DSC_2479

Începutul de joc a fost echilibrat, cu puține goluri marcate (3-4 min. 11). Gazdele de la Târgu Mureș au condus până spre finalul primelor 30 de minute, însă de la scorul de 7-9, CS Minaur a revenit și a condus la pauză cu 11-10.

DSC_2575

Imediat după reluare, CS Minaur s-a distanțat la trei goluri, scor 14-11, aceasta fiind diferența înregistrată între cele două formații pe durata actului secund. La finalul jocului, echipa noastră s-a impus cu 21-19.

CS Minaur: Andreea Nastasă, Claudia Cetățeanu – Cristina Andrița (5 goluri), Jenica Rudics (5), Andriyana Naumenko (4), Raluca Mihai (3), Iulia Bledea (2), Bianca Zegrean (1), Oana Bidașcu (1).

Antrenoari: Simona Maior-Pașca și Ioana Marta.

În etapa următoare, ultima a turului, va avea loc derby-ul orașului Baia Mare. CS Minaur va juca pe propriul teren împotriva echipei CS Extrem.