AcasăEvenimentSportVICTORIE LA SCOR - Juniorii III ai Academiei de Handbal Minaur au...

VICTORIE LA SCOR – Juniorii III ai Academiei de Handbal Minaur au învins în deplasare LPS Satu Mare, scor 49-8

Juniorii III ai Academiei de Handbal Minaur s-au impus la scor pe terenul echipei LPS Satu Mare, scor 49-8.

După proporția scorului, nu s-a pus niciodată problema învingătoarei.

La pauza jocului, băimărenii au condus cu 26 la 2.

Montați de la început să puncteze la capitolul golaveraj, juniorii III au marcat 26 de goluri încă din prima repriză. Gazdele au marcat doar două goluri, primul fiind în minutul 11.

A doua repriză s-a desfășurat la fel ca și prima, fără istoric, iar la finalul acesteia juniorii III s-au impus cu 49-8.

Academia de Handbal Minaur: Borcuti, Horotan – Boitor (10 goluri), Cioclu (8), Chiș (6), Indrecan (6), Buciuman (5), Ghibirdic (5), Pop (5), Vasoc (3), Hauler. Antrenor: Claudiu Clonovszki.