AcasăEvenimentSportULTIMUL MECI AL SEZONULUI - Academia de Handbal Minaur a făcut egal...

ULTIMUL MECI AL SEZONULUI – Academia de Handbal Minaur a făcut egal la Timişoara

ULTIMUL MECI AL SEZONULUI Academia de Handbal Minaur a încheiat sezonul 2016/2017 al Diviziei A cu un rezultat de egalitate, scor 34-34 în fața Politehnicii Timișoara. La pauză, echipa noastră a avut două goluri în avantaj, scor 19-17.

Primele șapte minute ale jocului au fost echilibrate. De la 4-2 în minutul 8, Academia de Handbal Minaur s-a distanțat la 6-2 în minutul zece.

Diferența a crescut la șase goluri la mijlocul reprizei, scor 9-3. În minutul 24, de la scorul de 18-11, Politehnica Timișoara a marcat cinci goluri consecutive, apropiindu-se la doar trei goluri diferență, scor 18-15.

La pauză, Academia de Handbal Minaur a intrat la vestiare cu un avantaj de două goluri, scor 19-17.

La zece minute de la reluare, Academia de Handbal Minaur și-a dublat avantajul obținut la pauză, scorul devenind, 24-20 (min. 39).

Diferența s-a păstrat până în minutul 48, când oaspeții s-au apropiat la două goluri, scor 29-27, pentru ca în minutul 55 să egaleze la 31.

Tot la egalitate s-a rămas până la finalul partidei, scor final 34-34.

Academia de Handbal Minaur: Niculai, Balint – Pomian (10 goluri), Boșca (8), Makaria (5), Bărbuș (5), Boer (2), Dobra (1), Mițicuș (1), Dedea (1), Lenghel (1), Oșan, Cozma, Sabău, Criste. Antrenori: Florin Mironescu și Silviu Surducan.

Academia de Handbal Minaur termină competiția pe locul opt, cu 20 de puncte acumulate în acest sezon.