AcasăEvenimentSportTURNEUL DE LA CLUJ - CS Minaur a pierdut şi al doilea...

TURNEUL DE LA CLUJ – CS Minaur a pierdut şi al doilea meci de la Cupa Universitatea

TURNEUL DE LA CLUJ  Echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Minaur a pierdut cel de-al doilea meci de la Cupa Universitatea, scor 29-36 în fața echipei HC Zalău, după ce dimineață a pierdut împotriva Universității Cluj, scor 29-32.

TURNEUL DE LA CLUJ  Spre deosebire de primul meci, în partida cu numărul doi, în repriza secundă pentru echipa noastră au evoluat jucătoare cu puține minute jucate în acest sezon de Divizia A.

În prima repriză, băimărencele s-au ținut bine de adversare, iar diferența de eșaloane nu s-a prea văzut pe teren, echipa din Zalău distanţându-se pe tabelă în ultimele cinci minute de joc ale primului act, încheiat cu scorul de 21-17.

În primele zece minute de la reluare, diferența de patru goluri înregistrată la pauză s-a menținut, scor 27-23 (min. 37), moment din care echipa din Zalău s-a distanțat la șase goluri, scor 29-23, imediat după ce în teren au intrat pentru echipa noastră jucătoare care au evoluat mai puțin în acest sezon.

Partida s-a încheiat cu scorul de 36-29 în favoarea echipei din Zalău.