AcasăEvenimentSportTorje a dat piept cu Messi, dar a pierdut la limită!

Torje a dat piept cu Messi, dar a pierdut la limită!

Cu Gabi Torje titular, Granada a pierdut intalnirea de acasa cu Barcelona, scor 1-2, dupa doua resite semnate Leo Messi.

75 de minute a stat pe teren Gabi Torje, care s-a bucurat in minutul 25, echipa sa deschizand scorul prin Ighalo. Acesta a fost si scorul pauzei, unul poate mincinos daca ne gandim ca Barca a avut posesie 75 la suta din timpul efectiv.

Egalarea a venit in minutul 49. Fabregas a tras de la distanta, portarul Tono a respins gresit in fata, iar Messi a reluat sec din apropiere pentru 1-1. Acesta a fost al 300-lea gol al argentinianului pentru Barcelona, in toate competitiile.
Si a venit curand si al 301-lea. In minutul 73 el a exacutat perfect o lovitura libera de la 25 de metri, securizand victoria Barcei.
Trupa catalana este la 15 puncte de Atletico Madrid, locul 2 si la 19 de marea rivala Real.