AcasăEvenimentSportS-AU IMPUS – Fetele de la CS Minaur au câștigat partida cu...

S-AU IMPUS – Fetele de la CS Minaur au câștigat partida cu CSU Reșița, scor 32-23

S-AU IMPUS  Fetele de la CS Minaur s-au impus împotriva echipei CSU Reșița, scor 32-23, după ce la pauză aveau cinci goluri în avantaj, scor 18-13.

Prima repriză a fost echilibrată, cele două echipe mergând de la egal la egal până spre finalul celor 30 de minute, scor 4-4 (min. 10), 9-8 (min. 19). CS Minaur s-a distanțat pe tabela de marcaj în ultimele două minute de joc, când de la 16-13 a marcat patru goluri consecutive, prima repriză încheiându-se cu scorul de 18-13.

Datorită avantajului obținut în prima repriză, a doua parte a fost ușoară pentru echipa noastră, pe teren făcându-și apariția și jucătoare care au evoluat mai puțin în acest sezon. La sfârșitul jocului, CS Minaur s-a impus cu 32-23, egalând astfel la puncte pe CSU Reșița.