AcasăEvenimentSportPERFORMANȚĂ - Rezultatele băimărenilor la Campionatul Național de Karting Școlar

PERFORMANȚĂ – Rezultatele băimărenilor la Campionatul Național de Karting Școlar

În perioada 22-24 mai pe pista de karting SELENA din Bacău  s-a desfăşurat prima etapă a Campionatului Naţional de  Karting Şcolar. La acest concurs au participat 117 de piloţi da la 27 de cluburi din ţară. Piloţii băimăreni au obţinut un loc 1, două locuri 2, teri locuri 3, şi 3 menţiuni, echipa a reuşit să urce pe podium  pe locul 3.

Elevii înscrişi la cercul de karting de la Palatul Copiilor din Baia Mare au obţinut următoarele rezultate:

La categoria Mobra Junior

Locul 1  Olar Mircea elev la Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, clasa a X-a diriginte Ghita Ioan.

La categoria Cadet

Locul 2  Olar Mircea elev la Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, clasa  a X-a diriginte Ghita Ioan.

Locul 3 Olar Adrian Ilie  elev la Colegiul Ecomonic „Nicolae Titulescu” clasa a XII –a diriginte Miclaus Rodica

La categoria Mobra Seniori

Locul 2 Kulcsar Tamas elev la Colegiul Tehnic de Transporturi Auto Baia Sprie clasa a XI –a diriginte Laszlo Erika

La categoria Pufo

Menţiune Perşe Sergiu elev la Şcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” clasa a III-a învăţător Dragomir Traian