AcasăEvenimentSportPrimul 11 de glume despre meciul Rapid - Steaua

Primul 11 de glume despre meciul Rapid – Steaua

1. Favorit să preia Steaua la pauza meciului este Marius Lăcătuș. El va avea 15 minute din a doua repriză să demonstreze că este un mare antrenor.
2. Ca să fie odihniți înainte de meci, steliștilor le-a fost sincronizat programul cu cel al liderului liberal, Crin Antonescu.
3. George Copos a spus că nu le dă prime rapidiștilor în caz de victorie, ca să nu fie acuzat că îi motivează financiar.
4. Becali le-a zis jucătorilor că nu mai vrea să audă de tiki taka. El i-a îndemnat să joace ca Chelsea.
5. Becali a zis că el, și cînd se duce la teatru, nu e interesat de spectacol, ci vrea cele trei puncte.
6. S-ar putea ca partida să se încheie cu un 5-0 sec pentru Rapid care nu ajută pe nimeni, pentru că Răzvan a zis că nu-l interesează Campionatul.
7. Becali i-a scris pe un bilet lui Stoichiță ce jucători ar vrea în teren deseară. Stoichiță are mari probleme, pentru că niciunul nu e de la Steaua.
8. Auzind înjurăturile și îndemnurile suporterilor steliști, Mihai Stoichiță a spus că galeria Stelei nu se refuză. „Dacă e nevoie, vin și în genunchi”, a completat el.
9. Jucătorii Rapidului vor să încaseze prima de victorie ca să nu fie nevoiți să meargă la mare de 1 mai cu cortul.
10. Suporterii steliști prinși fără bilet vor fi dați jos de la peluză.
11. Răzvan a zis că deocamdată nu-l interesează Campionatul, dar, cînd Campionatul se va căsători, să-l caute, că poate fac ceva în 4.