AcasăEvenimentSportPERFORMANȚE DEOSEBITE: Final de an şcolar pentru cercul de karting al Palatului...

PERFORMANȚE DEOSEBITE: Final de an şcolar pentru cercul de karting al Palatului Copiilor din Baia Mare

În perioada 25-26 iulie  pe pista de karting “SKAR KART” din Târgu Secuiesc  s-a desfăşurat a  patra etapă a Campionatului Naţional de  Karting Şcolar 2015. La acestă etapă piloţii băimăreni au obţinut un loc 1, trei locuri 2, un loc 3, şi 5 menţiuni, echipa a ocupat locul 4, iar la clasamentul general pe echipe se situează pe poziţia 3 în campionat. Elevii înscrişi la cercul de karting de la Palatul Copiilor din Baia Mare au obţinut următoarele rezultate:

La categoria Mobra Junior

Locul 1  Olar Mircea elev la Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, clasa a XI-a diriginte Ghita Ioan.

Menţiune Perşe Sergiu elev la Şcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” clasa a IV-a învăţător Dragomir Traian

La categoria Cadet

Locul 2  Olar Mircea elev la Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, clasa  a XI-a diriginte Ghita Ioan.

Locul 3 Olar Adrian Ilie

La categoria Mobra Seniori

Locul 2 Kulcsar Tamas elev la Colegiul Tehnic de Transporturi Auto Baia Sprie clasa a XI –a diriginte Laszlo Erika