AcasăEvenimentSportPENIBIL - Plimob Sighet pierde la masa verde pentru ca Ambulanta a...

PENIBIL – Plimob Sighet pierde la masa verde pentru ca Ambulanta a intarziat 22 de minute

Un meci care ar fi putut aduce 3 puncte în vistieria grupării Plimob Sighetu Marmaţiei s-a încheiat cu un rezultat suprinzător. Gazdele au pierdut la masa verde, cu 0-3, meciul pe care ar fi trebuit să îl joace în compania grupării FC Seso Câmpia Turzii, pentru că ambulanţa nu a ajuns la stadion decât cu 22 de minute după ora oficială de începere a meciului.

Potrivit regulamentului, dacă înainte de începutul meciului ambulanţa nu este prezentă la stadion, centralul poate amâna debutul partidei cu maximum 15 minute. Aşa a făcut şi arbitrul Sângeorzan Călin (Bistriţa), care a aşteptat un sfert de oră, iar apoi a fluierat finalul partidei, dând câştig de cauză oaspeţilor. Din câte se pare, ambulanţa ar fi ajuns la arenă, după circa 22 de minute.

(sursa: sportmm.ro)