AcasăEvenimentSportNu le-a ieșit mai nimic! Ungaria a remizat cu Belarus

Nu le-a ieșit mai nimic! Ungaria a remizat cu Belarus

Ungaria, viitoarea adversară a României în preliminariile Cupei Mondiale, nu a reuşit să învingă Belarus într-un meci amical disputat miercuri după-amiază pe stadionul din Belek, Turcia.
Maghiarii au avut 1-0 după golul marcat în prima repriză de Imre Szabics, jucătorul care evoluează la Sturm Graz.

Belarus a modificat tabela în partea secundă prin reuşita lui Volodko, astfel că Ungaria-Belarus s-a încheiat 1-1.

Maghiarii au dominat copios ostilitățile în prima parte a jocului, dar Belarus a echilibrat disputa în repriza a doua. Interesant este că Ungaria debutează într-un an competițional cu o remiză 1-1 pentru a patra oară în ultimii şase ani. Scenariul s-a repetat în 2008 cu Slovacia, în 2010 cu Rusia și în 2012 cu Bulgaria.
Ungaria a început meciul de la Budapesta în următoarea formulă: Bogdán – Vanczák, Korcsmár, Mészáros, Kádár – Pintér, Hajnal – Koman, Szabics , Dzsudzsák – Szalai.
Meciul Ungaria-România se va disputa la Budapesta, pe 22 martie, cu porţile închise după ce FIFA a respins ultimul apel al maghiarilor.