AcasăEvenimentSportNici n-a ajuns bine la Chelsea și a marcat deja două goluri!

Nici n-a ajuns bine la Chelsea și a marcat deja două goluri!

Atacantul Demba Ba, autor a 13 goluri pentru Newcastle în Premier League în acest sezon, a fost transferat ieri de Chelsea, iar astăzi a marcat deja pentru londonezi în Cupa Angliei.
Demba Ba, primul senegalez care ajunge să joace pentru Chelsea, a fost titular astăzi după-amiază, în meciul Southampton – Chelsea Londra, din FA Cup.

Gazdele au deschis scorul în minutul 22, prin Rodriguez, dar Demba Ba (35) și Moses (45) au adus-o pe Chelsea, campioana „en-titre” a Europei, în avantaj până la pauză.
Chelsea s-a impus cu 5-1, după ieșirea de la vestiare marcând Ivanovici (52), același Demba Ba (61) și Lampard (83 – penalty).

Demba Ba (27 de ani) a semnat un contract valabil pe trei ani și jumătate cu Chelsea și a preluat tricoul cu numărul 29.