AcasăEvenimentSportVIDEO: N-a marcat, dar a dat o bară! Mutu obține o victorie...

Ajaccio, echipa lui Adrian Mutu, a castigat cu 1-0 meciul disputat pe teren propriu in fata lui Girondins de Bordeaux, din etapa a 24-a a Ligue 1.

Adrian Mutu a ratat o ocazie mare de gol in minutul 78, cand sutul sau a intalnit bara portii lui Bordeaux. Singurul gol al meciului a fost marcat in minutul 31, de Faty, dintr-o foarfeca spectaculoasa trimisa de la 14 metri.
Adrian Mutu ramane cu sapte goluri in 18 partide disputate la Ajaccio. Atacantul roman a fost integralist la Ajaccio in acest meci.
Dupa acest rezultat, echipa lui Mutu urca pe locul 13 in Ligue 1, cu 28 de puncte. Urmatorul meci al lui Ajaccio va avea loc sambata viitoare, de la ora 21:00, in deplasare la Brest.