AcasăEvenimentSportMutu a marcat, dar Ajaccio a pierdut un meci presărat cu incidente...

Mutu a marcat, dar Ajaccio a pierdut un meci presărat cu incidente grave!

Adrian Mutu a marcat un gol pentru Ajaccio in partida pierduta pe teren propriu, scor 2-4, contra lui Rennes. Atacantul roman a deschis scorul in minutul 2, cu un sut din intoarcere din centrul careului. Mutu, care a ajuns la cota 4 in acest sezon, a evoluat pana in minutul 80.

Feret a egalat in minutul 17 pentru Rennes, Diawara a readus-o in avantaj pe Ajaccio in minutul 42, insa apoi Rennes a mai punctat de trei ori prin Alessandrini, Diarra si Feret, in minutele 44, 60 si 72.

Dupa ultimul gol al lui Rennes, fanii corsicani si-au pierdut rabdarea si au vrut sa intre pe teren pentru a-i bate pe jucatori si arbitri.
Jocul a fost suspendat timp de aproximativ zece minute, pana cand fanii au fost evacuati.

In urma acestui rezultat, Ajaccio coboara pe locul 16 in Ligue 1, cu 19 puncte in tot atatea meciuri. Urmatorul meci al lui Ajaccio se va disputa pe 5 ianuarie, in Cupa Frantei, contra lui Rouen.