AcasăEvenimentSportMoldovenii au făcut spectacol, au învins pe Mediaș cu 4-0 și sunt...

Moldovenii au făcut spectacol, au învins pe Mediaș cu 4-0 și sunt la trei puncte de CFR!

FC Vaslui a învins, luni seară, pe teren propriu, cu 4-0 (2-0), echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci contând pentru etapa a 30-a a Ligii I. Mike Temwanjera a reuşit să marcheze de trei ori.
Scorul a fost deschis de Adailton (min. 17), cu un şut de la 25 de metri la colţul lung.
Apoi și-a intrat în rol Temwanjera, care a reușit „tripla”.
În minutul 24, el a reluat din apropiere, după o pasă de la Milanov. Apoi, în minutul 49, același jucător a primit de la Wesley și a șutat violent, cu stângul, la colțul lung. În minutul 64, atacantul vasluian a reuşit hattrick-ul, după ce a reluat cu capul o centrare a lui Sânmărtean.
VASLUI: Borjan – Milanov, M. Constantin, Farkas, Hugo Luz – N’Doye (Anderson ’75), Costin – Sânmărtean, Wesley, Adailton (Stanciu ’46) – Temwanjera (Yero Bello 67).
Antrenor: Augusto Inacio
MEDIAȘ: Pleşca – Frăsinescu, Lazăr, Muth, Ciucă (Zaharia ’60) – Bozeşan (Hilinca ’68), Breeveld – Gheoghe (Tahar ’55), Vitinho, C. Petre – Roman.
Antrenor: Cristian Pustai
Cartonaşe galbene: Breeveld ’57