AcasăEvenimentSportMircea Rednic a fost la cinci minute de un succes mare...

Mircea Rednic a fost la cinci minute de un succes mare în derby-ul Belgiei!

Patru goluri, trei cartonaşe roşii şi câte un punct pentru fiecare echipă. Astfel s-ar putea rezuma în doar câteva cuvinte derby-ul Belgiei dintre Anderlecht Bruxelles şi Standard Liege, încheiat la egalitate, scor 2-2.
Gazdele de pe Constant van den Stock au deschis scorul după numai două minute, dar echipa lui Mircea Rednic a întors rezultatul şi a condus până în minutul 85.
Batshuayi ’23 şi Buyens ’53 au marcat pentru Standard, dar formaţia Puriului a ratat victoria după reuşita lui Gillet din minutul 85.
Jovanovici ’41 şi Biglia ’81 de la Anderlecht, respectiv Vainqueur ’61 de la Standard au fost eliminaţi de centralul întâlnirii.
Adrian Cristea a fost rezervă la Standard Liege, iar George Ţucudean nu a fost inclus în lot.