AcasăEvenimentSportMECI AMICAL: ACS Satu Nou de Jos - Sport Team Baia Mare...

MECI AMICAL: ACS Satu Nou de Jos – Sport Team Baia Mare 5-6 (2-3)

Joi 03 septembrie 2015, de la orele 18.30, pe terenul din Satu Nou de Jos, s-a desfăşurat partida amicală de fotbal dintre echipa din localitate, care activează în Liga a V-a şi echipa de old-boys Sport Team Baia Mare.

Meciul a fost echilibrat şi cu multe faze de poartă, însă cei care deschid scorul în minutul 18, sunt cei de la Sport Team prin Japo Lukacs, care fructifică foarte bine o centrare de pe partea stângă de la Cristi Bărbos.(0-1).
La doar câteva minute gazdele reuşesc egalarea prin Mihai Herţa care şutează din 6 m. în dreapta portarului Edi Costin.(1-1, min. 21), dar imediat  oaspeţii preiau conducerea prin Sorin Bozântan, în min. 25,(1-2).
Până la pauză se joacă pe contre şi cei din Satu Nou de Jos egalează pe tabela de marcaj prin Sergiu Ardeli(2-2), însă pentru puţin timp pentru că, cei de la Sport Team îşi măresc din nou avantajul(2-3), prin acelaşi Sorin Bozântan, scor cu care se încheie prima repriză.
După reluare, ambele echipe reuşesc să înscrie de câte trei ori prin Japo Lukacs, Sorin Bozântan şi Daniel Lupuţi pentru oaspeţi, respectiv Gheorghe Rad, Daniel Csukur şi Gabriel-Balint Rad pentru gazde şi astfel cu un gol în plus marcat Sport Team câştigă partida cu 6-5.