AcasăEvenimentSportManchester United a pierdut acasă înainte de întâlnirea cu CFR Cluj!

Manchester United a pierdut acasă înainte de întâlnirea cu CFR Cluj!

Formaţia Manchester United a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa Tottenham Hotspur, într-un meci din etapa a VI-a a campionatului Angliei, ultimul dinaintea întâlnirii din România cu CFR Cluj, din Liga Campionilor.
Golurile echipei din Manchester au fost marcate de Nani ’51 şi Kagawa ’54. Pentru Tottenham au înscris Vertonghen ‘2, Bale ’32 şi Dempsey ’52.
Antrenorul echipei Manchester United, Alex Ferguson, a folosit următoarea formulă de joc: Lindegaard – Rafael, Evans, Ferdinand (Hernandez ’90+2), Evra – Nani, Carrick, Scholes, Giggs (Rooney ’45) – Kagawa (Welbeck ’79), Van Persie.
CFR Cluj şi Manchester United fac parte din grupa H a Ligii Campionilor, alături de formaţiile Galatasaray Istanbul şi Sporting Braga. Echipa clujeană va juca împotriva formaţiei din Manchester la marţi, pe teren propriu, şi la 5 decembrie în Anglia.

În cadrul etapei, sâmbătă, Chelsea a castigat derbiul cu Arsenal, scor 2-1, si isi mentine prima pozitie in clasament.
Torres a deschis scorul in minutul 20, dupa o faza in care gazdele au cerut fault in atac, insa Gervinho a egalat cu doua minute inainte de pauza.
Reusita victoriei i-a apartinut lui Koscielny, in minutul 53, care si-a bagat mingea in propria plasa.