AcasăEvenimentSportFOTBAL - FCM Baia Mare – FC Bihor Oradea 6-0 (5-0)

FOTBAL – FCM Baia Mare – FC Bihor Oradea 6-0 (5-0)

FCM Baia Mare joacă astăzi, de la ora 11.00, ultima partidă oficială din 2015, în compania grupării FC Bihor Oradea.

FCM Baia Mare: Ormenișan – Străuț, Oltean, Ilie, Lupu, Sîrbu, Ignea, Păcurar, Balaure, Pop, Codin

Rezerve: Bota, Duruş, Hodor, Leonte, Munteanu, Ster, Giurgiu

FC Bihor Oradea: Egri – Remeş, Toca, Mintas, Cacovean, Arsene, Magda, Lorincz, Şulea, Andor, Trabalka

Rezerv: Kiraly, Chira, Seres, Junc, Coroian, Novak, Negrea

Minutul 1 – Gol, FCM Baia Mare! Codin şutează puternic de la circa 16 metri, bară-gol! FCM conduce cu 1-0!

Minutul 9 – Gol, FCM Baia Mare! Străuț înscrie după o deviere la colţul lung! FCM Baia Mare conduce cu 2-0!

Minutul 21 – Gol, FCM Baia Mare! Oltean îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor, cu un gol din interiorul careului, după o gafă a fundaşilor bihoreni! FCM Baia Mare conduce cu 3-0!

Minutul 36 – Gol FCM Băi Mare! Codin şutează de pe stânga la colţul lung, dar mingea se opreşte în faţă porţii, de unde Sîrbu transformă cu siguranţă! FCM conduce cu 4-0!

Minutul 39 – O nouă ocazie pentru gazde – Balaure centrează de pe stânga, Pop reia din faţa porţii, dar mingea se duce în bară.

Minutul 44 – Penalty pentru FCM după un fault asupra lui Păcurar! Gol, FCM Baia Mare! Lupu transformă cu siguranţă, iar scorul devine 5-0 pentru FCM Baia Mare!

Minutul 45 – Pauză pe “Viorel Mateianu”! FCM Baia Mare conduce cu 5-0.

Minutul 46 – O primă schimbare la FCM Baia Mare – a ieşit Străuţ şi a intrat Duruş.

Minutul 46 – Două schimbări şi la oaspeţi – au intrat Junc şi Novak, au ieşit Trabalka şi Arsene.

Minutul 57 – Schimbare la FCM Baia Mare: a ieşit Sârbu şi a intrat Şter.

Minutul 63 –  A primit cartonaş galben Novak.

Minutul 68 – Ultima schimbare la FCM Baia Mare: a intrat Giurgiu și a iesit Codin.

Minutul 70 – Şulea a primit şi el un cartonaş galben.

Minutul 71 – Ocazie pentru FCM Baia Mare: Vasile Pop pătrunde în careu, dar şutează puţin pe lângă poartă.

Minutul 77 – Vasile Pop scapă singur cu portarul, dar șutează peste transversală.

Minutul 81 – Ultima schimbare la oaspeti: a iesit Sulea si a intrat Seres

Minutul 87 – Gol FCM Baia Mare! Ilie inscrie din fata portii dupa o centrare a lui Vasile Pop. FCM Baia Mare conduce cu 6-0!

Final de meci – FCM Baia Mare încheie anul cu cea mai clară victorie de până acum: 6-0, scor final!