AcasăEvenimentSportLiga lui Mitică. Surprize la Galați și Mediaș!

Liga lui Mitică. Surprize la Galați și Mediaș!

Otelul Galati si Viitorul Constanta au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci jucat sambata in etapa a 8-a a Ligii 1.
Partida de la Galati a fost una extrem de spectaculoasa, cu multe ocazii de poarta, mai ales de partea gazdelor.

Galatenii au deschis scorul in minutul 18, prin argentinianul Viglianti, dupa o deviare a lui Pena.

Avantajul gazdelor a durat doar 7 minute, pentru ca trupa lui Hagi a marcat prin Dica, dintr-un penalti obtinut de Alibec.

In prelungirile meciului, Pena, de la galateni, a vazut cel de-al doilea cartonas galben si a fost trimis mai devreme la cabine.

Otelul Galati: Branet – Rapa, Perendija, Costin, Ljubinkovic – Neagu, Giurgiu – Iorga (Punosevac ’77), Viglianti (Bajenaru ’70), Stromajer (Inkango ’45+2) – Pena.
Antrenor: Viorel Tanase.

Viitorul Constanta: Vatca – Mladen, Bejan, Larie, Turcu (Tosca ’57) – Lazar, Onicas, Dica (Vastag ’69), Iancu – Alibec (Albu ’86), Chitu.
Antrenor: Catalin Anghel.

Concordia Chiajna s-a impus cu 3-1 la Medias, in fata gazdelor de la Gaz Metan

Golurile ilfovenilor au fost marcate de Wellington (min.49), Leca (min.58) si Zuluf (min.64).

Pentru gazde a inscris Astafei, in minutul 55.

Din minutul 42, mediesenii au evoluat in 10 jucatori, dupa ce Avram a vazut cel de-al doilea cartonas galben si implicit pe cel rosu.

Gaz Metan Medias: Buchta – Frasinescu, Muth, Markovic, Vukadinovic (Petre ’65) – Nicandro – Astafei, Dan (Bawab ’46), Avram, Tahar (Todea ’68) – Llulaku.
Antrenor: Cristi Pustai.

Concordia Chiajna: Nita – Cretu, Ghionea, Leca, Bambara – Serendic, Paraschiv, Pana, Zuluf (Simion ’70) – Purece (Stan ’81), Wellington (Popovici ’61).
Antrenor: Ilie Stan.

Arbitru: Adrian Cojocaru.