AcasăEvenimentSportLiga lui Mitică. Pandurii lui Grigoraș sunt pe primul loc!

Liga lui Mitică. Pandurii lui Grigoraș sunt pe primul loc!

Pandurii Targu Jiu s-a impus cu 2-0 in deplasarea de la Gaz Metan Medias, din etapa a doua a Ligii 1.
Trupa lui Petre Grigoras a continuat sambata seara forma buna aratata in prima etapa, cu „U” Cluj, si se afla acum pe primul loc in clasamentul Ligii 1.

Primul gol al intalnirii a fost marcat in minutul 15, de Nistor, cu un sut excelent de la 20 de metri.

A doua reusita a gorjenilor i-a apartinut lui Ibeh, in minutul 70, care a finalizat perfect o pasa pe culoar de la Nistor.

În minutul 58, Zaharia a fost faultat în afara careului de Voiculeţ, însă centralul Istvan Kovacs a dictat penalti.

Atacantul medieşenilor Cristian Bud a executat şi transformat, însă Istvan Kovacs a dictat repetarea loviturii de pedeapsă, deoarece jucătorii grupării ardelene au intrat în careu înainte ca acesta să execute. La repetare, Bud a tras însă pe lângă poartă.

Gaz Metan Mediaş: Buchta – Zaharia, Frăsinescu, Akaki, Vukadinovici (Bud ’46) – Todea – Vasilache, Fl. Dan (V. Negru ’67), Vitinho (Avram ‘4), Cr. Petre – Buş. Antrenor: Cristian Pustai

Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Unguruşan, Viera, Mamele, Vlad – Nistor, Voiculeţ (Rusu ’64), Ibeh (Al. Grigoraş ’84) – Boutdajine (Matulevicius ’64), Maxim, Răduţ. Antrenor: Petre Grigoraş.

Cartonaşe galbene: Todea ’23, Zaharia ’30 Bud 90+2 / Răduţ ’37

Partida a fost condusă la centru de Istvan Kovacs, ajutat la cele două linii de Vladimir Urzică şi Alexandru Cerei.