AcasăEvenimentSportLiga 2. Seria 2. FC Maramureș a scos un punct la Oradea

Liga 2. Seria 2. FC Maramureș a scos un punct la Oradea

FC Maramures Universitar Baia Mare a remizat sambata, 10 noiembrie, in deplasare, cu FC Bihor, scor 1-1 (1-0), intr-un joc contand pentru etapa a 12-a a Ligii a II-a la fotbal. Conform declarațiilor antrenorului principal Ioan Tătăran (FOTO), băimărenii ar fi meritat toate cele trei puncte, după jocul bun făcut pe terenul bihorenilor. Scorul a fost deschis in minutul 25 de catre Puscas, egalarea venind in minutul 81, dupa golul lui Tanasa.
FC Bihor: Pogacsics – Zanardini, S. Oltean (capitan), Petrache, R. Lupu – Florean, Tirnacop, Coroian – G. Puscas, Markus, Bic. Rezerve: A. Popescu – Hadar, M. Ionescu, Korudjiev, Fl. Pop, Selagea, Sulea; Antrenor: Claudiu Niculescu;
FC Maramures: Olaru – N. Oltean, Hodor (capitan), Faye, C. Cornea – P. Negrea, Istrofor, V. Pop, Gego – M. Tanasa, Fl. Achim. Rezerve: D. Toma – Krausz, M. Deac, Chivoiu, Durus, Feraru, Negura. Antrenor: Ioan Tataran;
In urmatoarea etapa, pe 17 noiembrie, baimarenii vor juca acasa cu UTA Arad.