AcasăEvenimentSportLA UN PAS DE PROMOVARE - Băieții de la CS Minaur au...

LA UN PAS DE PROMOVARE – Băieții de la CS Minaur au învins CSM Oradea cu 30-18

LA UN PAS DE PROMOVARE Echipa de handbal masculin a Clubului Sportiv Minaur a reușit o victorie spectaculoasă în derby-ul seriei B din Divizia A, scor 30-18 cu CSM Oradea.

LA UN PAS DE PROMOVARE La pauză, băimărenii au avut un avantaj de cinci goluri, scor 13-8. În urma acestei victorii, CS Minaur s-a distanțat la opt puncte de CSM Oradea și este la un pas de promovarea în Liga Națională.

Începutul de joc a fost sărac în goluri, primul gol fiind marcat de Daniel Mureșan în minutul 5, pentru ca în următoarele zece minute să se marcheze nouă goluri, scorul devenind 6-4 în favoarea CS Minaur. Până la pauză, avantajul s-a mărit la cinci goluri, scor 13-8.

În repriza secundă, băimărenii au fost de neoprit, marcându-se goluri spectaculoase la poarta echipei din Oradea. Cea mai mare diferență de scor s-a consemnat în minutul 44, când Baia Mare a condus cu 25-11. La finalul partidei, sub uralele publicului, CS Minaur s-a impus cu 30-18.

CS Minaur: Paul Simulescu, Alexandru Bucătaru – Alexandru Sabău (6 goluri), Tudor Marta (6), Daniel Mureșan (5), Călin Căbuț (3), Cristi Bodnărescu (2), Răzvan Mledenciu (2), Robert Nagy (1), Tudor Botea (1), Benjamin Szabo (1), Alin Câmpan (1), Răzvan Farcaș, Bogdan Mihai, Alexandru Farcaș. Antrenor: Raul Fotonea.