AcasăEvenimentSportÎNCEPE SĂ-ȘI REVINĂ – Minaur Baia Mare a smuls un egal acasă...

ÎNCEPE SĂ-ȘI REVINĂ – Minaur Baia Mare a smuls un egal acasă la Steaua

Steaua a ratat pe ultima sută de metri victoria cu Minaur Baia Mare, însă rămâne neînvinsă în noul sezon, după patru etape. Campioana en-titre încă nu a câștigat vreun meci în campionat.

Fără galerie în sala de la Chiajna, roş-albaştri aveau un singur punct avantaj la pauză, 17-16, după ce Minaur a condus și la 4 goluri. Campioana en-titre, Minaur, a revenit în repriza a doua, iar cu șapte secunde înainte de final, cele două echipe erau la egalitate.

Steaua putea să închidă tabela în favoarea ei, însă fostul căpitan al celor de la Minaur, Andrei Grasu, a trimis în zid, iar partida s-a încheiat 29-29. Alexandru Sabou, de la Minaur Baia Mare, a declarat: „Având în vedere că avem o situație cam dificilă, ne bucurăm pentru fiecare punct, pentru că avem nevoie de moralul de anul trecut și trebuie să începem să câștigăm partide”.

Două înfrângeri şi două remize a adunat, până acum, Baia Mare în campionat, însă speră să revină pe drumul cel bun până la debutul în grupele Ligii Campionilor.

Minaur Baia Mare va debuta în grupa D a Ligii Campionilor contra celor de la Skjern Handbold, într-un meci care va fi transmis în direct de Digi Sport 3, pe 20 septembrie, de la 17:45.