AcasăEvenimentSportÎNCĂ O VICTORIE ÎN DEPLASARE - Național Brașov – CS Minaur 29-36...

ÎNCĂ O VICTORIE ÎN DEPLASARE – Național Brașov – CS Minaur 29-36 (16-19)

ÎNCĂ O VICTORIE ÎN DEPLASARE CS Minaur a obținut încă o victorie în deplasare, scor 36-29 la Brașov împotriva echipei locale Național. La pauză, diferența dintre cele două echipe a fost de trei goluri, scor 19-16.

Gazdele au început mai bine partida, conducând cu 5-2 (min. 5), respectiv 8-5 (min. 9). Național Brașov și-a păstrat avantajul încă șase minute, echipa noastră reușind să întoarcă scorul la 11-10 (min. 16).

Diferența s-a mărit la trei goluri cu cinci minute înainte de finalul primelor 30 de minute, scor 17-14, pentru ca la pauză să se păstreze diferența de trei goluri, scor 19-16.

CS Minaur a început foarte bine repriza secundă, distanțându-se la 27-18 după primele zece minute de joc, rupând definitiv echilibrul pe tabela de marcaj. Până la finalul jocului, Național Brașov a mai redus din diferență, iar partida s-a încheiat cu scorul de 36-29.

În etapa următoare, CS Minaur va juca vineri pe teren propriu împotriva echipei ACS Sepsi-Sic Sf. Gheorghe. Meciul va începe de la ora 17:00, un bilet de acces fiind de 5 lei.

CS Minaur: Claudia Cetățeanu, Andreea Nastasă – Andreea Tecar (7), Raluca Mihai (6), Ștefania Bălăceanu (5), Bianca Zegrean (4), Oana Bidașcu (4), Iulia Bledea (3), Cristina Andrița (3), Daiana Gaiu (2), Paula Popeanu (1), Petruța Argyelan (1).