AcasăEvenimentSportÎnaintea marii încleștări cu FC Barcelona, Real Madrid a facut spectacol in...

Înaintea marii încleștări cu FC Barcelona, Real Madrid a facut spectacol in Primera Division

Formatia Real Madrid a facut spectacol in cea mai recenta etapa din Primera Division, impunandu-se cu 5-1 in fata gruparii Deportivo La Coruna.
Dupa un inceput modest si un gol incasat in minutul 16 de la Riki, „galacticii” si-au revenit la jumatatea primei reprize si au obtinut o victorie la scor.
Ronaldo a reusit un hattrick in minutele 23, 44 si 84 (de doua ori din penalti), celelalte doua goluri fiind inscrise de Di Maria (38′) si Pepe (66′).
In urma acestui rezultat, Real Madrid a acumulat 10 puncte in sase etape si ocupa pozitia a sasea in clasament, la opt puncte in urma liderului FC Barcelona.
Cele doua mari rivale se vor duela saptamana viitoare in primul El Clasico de campionat al sezonului, pe Camp Nou. Disputa este programata duminica, de la ora 20:50.