AcasăEvenimentSportÎn atenția domnului Piți! Keșeru a marcat din nou și a ajuns...

În atenția domnului Piți! Keșeru a marcat din nou și a ajuns la zece reușite pentru Angers

Atacantul român Claudiu Keșeru (26 de ani) a marcat un gol pentru echipa sa, Angers, care a câștigat, vineri, cu scorul de 2-1 partida din deplasare cu Tours, din etapa a 19-a a ligii secunde franceze.
Claudiu Keșeru a deschis scorul în minutul 16, dar gazdele au reușit să egaleze 5 minute mai târziu. Mai mult, din minutul 33, cei de la Angers au rămas cu un om în minus, Couturier fiind eliminat. Cu toate acestea, oaspeții au reușit să câștige partida grație reușitei lui Lemaire, din minutul 90+1.
Echipa lui Claudiu Keșeru a bifat cea de-a treia victorie consecutivă și ocupă locul 4 în clasamentul din Ligue 2, cu 33 de puncte (la egalitate cu formațiile de pe locurile 2 și 3). Lider este FC Nantes, cu 36 de puncte. În acest sezon, Claudiu Keșeru a marcat 10 goluri pentru Angers.