AcasăEvenimentSportHANDBAL. TURNEUL FINAL - Juniorii IV ai Academiei de Handbal  Minaur vor...

HANDBAL. TURNEUL FINAL – Juniorii IV ai Academiei de Handbal  Minaur vor juca pentru locurile 9-10

HANDBAL. TURNEUL FINAL După ce au ratat calificarea în faza superioară a Turneului Final în urma egalului cu CSM Ploiești, scor 21-21, juniorii IV ai Academiei de Handbal Minaur au disputat jocuri pentru stabilirea clasamentului final.

În această fază a competiției, juniorii au înregistrat trei victorii în trei meciuri.

În meciul de vineri, juniorii IV au învins Academica Cluj-Napoca cu 16-10 (7-5 la pauză), iar astăzi au obținut două victorii, cu CSS Craiova, scor 23-13 (9-7 la pauză) și CSS Odorhei 17-13 (7-6 la pauză).

În urma acestor victorii, Academia de Handbal Minaur va juca duminică, 11 iunie, partida pentru ocuparea locurilor 9-10, adversarul băimărenilor nefiind stabilit încă.