AcasăEvenimentSportHandbal masculin. Liga Nationala. HCM Minaur Baia Mare - HC Odorhei 34-29...

Handbal masculin. Liga Nationala. HCM Minaur Baia Mare – HC Odorhei 34-29 (18-14)

HCM Minaur a câștigat primul meci pe teren propriu din 2014, scor 34-29, împotriva echipei HC Odorhei. La pauză, tot echipa noastră a fost avantaj, scor 18-14. Cel mai bun marcator al formației noastre a fost Andrei Grasu, cu 12 reușite, fiind urmat de Alin Bondar cu 11 goluri marcate.

În meciul următor, HCM Minaur va juca luni, 17 februarie, începând cu ora 18:00, în deplasare la formația ACS Potaissa Turda. În tur, la Baia Mare, Potaissa s-a impus cu scorul de 26-22. La pauză, formația din Turda a avut un avantaj de 3 goluri, scor 14-11. În urma acestei victorii, Minaur a urcat până pe locul 7, cu 16 puncte.

H.C.M. Minaur – H.C. Odorhei 34-29 (18-14)