AcasăEvenimentSportHANDBAL MASCULIN – A treia victorie consecutivă pentru CS Minaur în campionat

HANDBAL MASCULIN – A treia victorie consecutivă pentru CS Minaur în campionat

HANDBAL MASCULIN  CS Minaur a obținut a treia victorie consecutivă în acest start de campionat, scor 36-17 în fața Politehnicii Timișoara, după ce la pauză a condus cu 16-8. Cu această victorie, CS Minaur devine astfel prima echipă care ajunge la borna de 100 goluri marcate în acest sezon, echipa noastră având 109 goluri marcate în trei jocuri.

CS Minaur a început excelent partida, marcând zece goluri în primele 17 minute, în timp ce gazdele au înscris un singur gol, în minutul 12. În minutul 22, CS Minaur a avut șapte goluri în avantaj, scor 11-4, pentru ca la pauză diferența dintre cele două echipe să fie de opt goluri, scor 16-8.

HANDBAL MASCULIN

Politehnica II Timișoara nu a avut nicio șansă nici în repriza secundă, când CS Minaur a mărit avantajul cu fiecare minut scurs. La finalul partidei, CS Minaur s-a impus cu 36-17, obținând astfel a treia victorie consecutivă din actuala stagiune.

CS MINAUR – Băieții pe primul loc, fetele pe patru după prima etapă

În etapa cu numărul patru, CS Minaur va sta, următorul joc pentru echipa noastră fiind programat pentru data de 15 octombrie, când vom primi vizita echipei Universitatea Craiova.

CS Minaur: Paul Simulescu (a marcat un gol), Alexandru Bucătaru- Tudor Marta (8 goluri), Cristian Bodnărescu (6), Bogdan Mihai (5), Răzvan Mledenciu (5), Alexandru Sabău (4), Alin Câmpan (3), Nagy Robert (1), Tudor Botea (1), Yurii Pop (1), Benjamin Szabo (1), Călin Căbuț.

Antrenor: Raul Fotonea