AcasăEvenimentSportHANDBAL FEMININ - Fetele de la CS Minaur au început cu dreptul...

HANDBAL FEMININ – Fetele de la CS Minaur au început cu dreptul seria meciurilor amicale

HANDBAL FEMININ. Echipa de handbal feminin a CS Minaur a început cu dreptul seria meciurilor amicale, cu o victorie cu 35-24 în fața echipei CSM Oradea, după ce la pauză avea două goluri în avantaj, scor 17-15. S-au jucat două reprize a câte 25 de minute. În al doilea amical al zilei, începând cu ora 16:00, CS Minaur va juca tot împotriva echipei CSM Oradea.

Începutul de joc a fost echilibrat, cele două echipe mergând de la egal la egal, CS Minaur având un avantaj minim, scor 5-4 în minutul 6. Oaspetele au egalat la 7 în minutul 12, egalitatea menținându-se până spre finalul reprizei, când CS Minaur s-a distanțat pentru prima dată la două goluri, aceasta fiind diferența cu care cele două echipe au intrat la cabine, scor 17-15.

HANDBAL FEMININ. CS Minaur a început excelent repriza secundă, distanțându-se la cinci goluri după primele șase minute, scor 21-16.

Cinci minute mai târziu, diferența s-a mărit la șapte goluri, scor 25-18. Până la finalul jocului, antrenoarele Ioana Marta și Simona Maior-Pașca au încercat diferite sisteme de joc, dându-le ocazia tuturor jucătoarelor să bifeze câteva minute. La final, CS Minaur s-a impus categoric, scor 35-24.