AcasăEvenimentSportHANDBAL. DIVIZIA A - Academia de Handbal Minaur a pierdut cu 37-30 la...

HANDBAL. DIVIZIA A – Academia de Handbal Minaur a pierdut cu 37-30 la HC Sibiu

HANDBAL. DIVIZIA A Academia de Handbal Minaur a pierdut la HC Sibiu, scor 37-30 în cadrul etapei cu numărul 20 din Divizia A la handbal masculin.

La pauză, gazdele au avut un avantaj de șapte goluri, scor 21-14.

Începutul de joc a fost echilibrat, cele două echipe mergând de la egal la egal până în minutul 12, când de la 6-6 gazdele s-au desprins la 9-6, însă pentru puțin timp, Academia de Handbal Minaur revenind la 9-10.

Totuși, gazdele s-au distanțat în scurt timp la patru goluri, scor 13-9 în minutul 22. Până la pauză diferența a crescut la șapte goluri, scor 21-14. Repriza secundă a fost una fără istoric, Academia de Handbal Minaur nereușind să reducă din diferența înregistrată la pauză.

La finalul jocului, HC Sibiu s-a impus cu 37-30.

Academia de Handbal Minaur: Niculai, Balint – Boșca (6 goluri), Pomian (5), Bărbuș (5), Dedea (4), Lenghel (4), Makaria (3), Boer (2), Mițicuș (1), Dobra, Criste. Antrenor: Silviu Surducan.