AcasăEvenimentSportFOTBAL. Steaua - Dinamo, intalnire de gradul zero! Rezultat final: 3-1

FOTBAL. Steaua – Dinamo, intalnire de gradul zero! Rezultat final: 3-1

Meciul Steaua – Dinamo, programat duminică, pe Arena Naţională, în etapa a XIV-a a Ligii I, va începe la ora 21.30 şi va fi arbitrat de o brigadă din Belgia.  Din punct de vedere statistic, Steaua are cea mai bună apărare din Liga I în acest sezon, cu doar 10 goluri încasate, şi al doilea atac, cu 28 de reuşite.
Componenţa echipelor:
STEAUA: Tătăruşanu – Georgievski, Szukala, Chiricheş, Latovlevici – Bourceanu, Pintilii – Chipciu, Rusescu, Tănase – Nikolici. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.
DINAMO: Bălgrădean – Nica, Luchin, Koulibaly, Pulhac – D. Grigore – Alvarez, Boubacar, C. Munteanu, C. Matei – Alexe. Antrenor: Dario Bonetti.
Minutul 35: Rusescu rateaza incredibil, Balgradean scoate
Minutul 34:Curtean cade in careu in duel cu Chiriches, dar arbitrul lasa jocul sa continue
Minutul 32: Rusescu ii asaza mingea lui Georgievski si macedoneanul rateaza total sutul
Minutul 30:Koulibaly respinge cu capul centrarea de la corner a lui Bourceanu
Minutul 26: Chipciu isi preia pe piept la 20 de metri si trimite pe langa poarta
Minutul 24: Balgradean boxeaza torpila din lovitura libera a lui Latovlevici

Mintul 22: Rusescu rateaza o ocazie trimitand din 7-8 metri cu capul peste poarta dinamovista.

Minutul 20: galeria dinamovista arunca prima petarda in galeria Stelei.
Minutul 16: Dinamo face a doua schimbare: Iese Pulhac, intra Rus L.
Minutul 14: Iese Alvarez (intindere probabil) intra Curtean