AcasăEvenimentFOTBAL. Steaua Bucuresti - Avantul Barsana 4-0 (1-0). Morosenii au facut show...

FOTBAL. Steaua Bucuresti – Avantul Barsana 4-0 (1-0). Morosenii au facut show in tribunele stadionului din Berceni (VIDEO)

Avantul Barsana a plecat ieri dimineata spre capitala, intregul lot al echipei de liga a patra din Maramures (22 de jucatori) facand deplasarea. Dupa un drum de circa 11 ore, maramuresenii s-au cazat la un hotel din Snagov, acolo unde au fost asteptati de gazde cu tuica si slanina. In aceasta dimineata cei de la Barsana au facut o plimbare, dupa care au intrat in program de odihna.

Doua autocare cu suporteri din Maramuresul istoric au ajuns la Bucuresti, Avantul urmand a fi sustinuta din tribunele stadionului comunal din Berceni de circa 400 de spectatori.
Avantul Barsana intalneste in aceasta seara, de la ora 20.30, Steaua Bucuresti in 16-imile Cupei Romaniei.

ACTUALIZARE 1
In minutul 18.24 Steaua marcheaza primul gol. Scorul a fost deschis de Mihai Radut printr-un sut la care portarul echipei Avantul Barsana nu reuseste sa aiba reactie. Portarul echipei Avantul Barsana este in forma buna. Pana ce sa primeasca primul gol, Pascu a reusit sa apere multe suturi date de stelisti spre poarta aparata de maramuresean.

Echipele de start:
STEAUA: Niță, Râpa, Bratu, Varela, Pârvulescu, Prepeliţă, Neagu, Gabi Matei, Răduţ, Mitriţă,  Mihai Costea
AVÂNTUL BÂRSANA: Paşcu, Coşa, Rahovan, Dăncuş, Dunca, Ştefanca, P. Stan,  Deac, Ţiple, Ofrim, Marincean.

ACTUALIZARE 2
Prima repriza  se termina cu scorul de 1-0. In Bucuresti, jucatorii Avantul Barsana au surprins lumea adunata in fata stadionului din Berceni dar si pe jucatorii de la Steaua. In momentul in care au coborat din autocar, acestia erau imbracati in costum popular din zona Maramuresului Istoric. La finalul primei reprize, jurnalistii de la sport.ro il descriu pe portarul echipei Avantul Barsana drept un erou. Acesta a avut o prestatie buna in prima repriza de joc.

ACTUALIZARE 3

Dupa multe incercari, Steaua marcheaza cel de-al doilea gol (minutul 62) prin Kapetanos.

ACTUALIZARE4

Mihai Radut marcheaza pentru a doua oara in poarta aparata de maramureseanul Pascu (minutul 68).

ACTUALIZARE 5

Kapetanos marcheaza cel de-al doilea gol al sau in partida cu Avantul Barsana (minutul 90). Cu cateva minute inainte de fluierul de final scorul este de 4-0 pentru Steaua.

Partida de fotbal dintre Steaua si Avantul Barsana s-a terminat cu 4-0. Steaua s-a calificat astfel in 8-imile Cupei Romaniei. La finalul meciului, jucatorii de la Avantul Barsana au facut un gest inedit fata de stelisti. Le-au oferit tuturor jucatorilor campioanei Romaniei o traista maramureseana si o sticla de horinca.