AcasăEvenimentSportFOTBAL - Rezultat şocant în Liga a doua din România: o echipă...

FOTBAL – Rezultat şocant în Liga a doua din România: o echipă a luat bătaie cu 11-2

Etapa intermediară din Liga a doua a înregistrat un rezultat nemaiîntâlnit: FC Braşov a câştigat cu 11-2 partida cu Metalul Reşiţa.

Jucătorii reşiţeni sunt neplătiţi de mai multe luni, iar la meciul din etapa precedentă, cu Olimpia Satu Mare, ei au intrat pe teren cu un banner pe care scria Fotbalişti 2015 = sclavi, după care au părăsit suprafaţa de joc. În această etapă, cu juniori în echipă, Metalul Reşiţa a pierdut cu 11-2 partida cu FC Braşov! La pauză, stegarii conduceau doar cu 3-2, dar în repriza secundă au marcat de 8 ori!

Seria I: Berceni – Călăraşi 0-5, Baloteşti – Cliceni 0-2, SC Bacău – Bucovina Pojorâta 2-1, Gloria Buzău – Rapid Suceava 1-0, Ceahlăul – Rapid (ora 19.00), Oţelul – Brăila (ora 21.00).

Clasament: Rapid 30p, Cliceni 30p, Dunărea Călăraşi 30 p

Seria a doua: Baia Mare – Caransebeş 4-0, FC Braşov – Metalul Reşiţa 11-2, Şoimii Pâncota – Gaz Metan 2-1, Rm. Vâlcea – FC Bihor 2-0, Olimpia – Chindia 1-4, Mioveni – UTA (ora 17.00), U Cluj – Unirea Târlungeni (ora 17.00).

Clasament: Vâlcea 31, UTA 29, Chindia 29.