AcasăActualitateFOTBAL OLD BOYS - Victorie în Ungaria pentru Sport Team Baia Mare...

FOTBAL OLD BOYS – Victorie în Ungaria pentru Sport Team Baia Mare împotriva celor de la Nyirgyulaj

FOTBAL OLD BOYS  In perioada 16-17.03.2019, echipa de fotbal old boys Sport Team Baia Mare, s-a deplasat in Ungaria la Nyirbator, pentru o pregatire scurta, in cadrul careia a disputat si un meci pe teren sintetic mare cu echipa de old boys din localitatea Nyirgyulaj.Meciul a avut loc sambata la ora 14.00, fiind condus la centru de arbitrul Istvan Fedor.

Baimarenii au controlat jocul inmare parte si pana la pauza au condus cu 2-1, prin golurile marcate de Trif si Bîrle, respectiv Fekete pentru gazde.Dupa pauza, tot baimarenii sunt mai activi in joc, reusind sa conduca in minutul 75 cu 4-1, marcatori Birle si Hindli, iar in minutul 88, gazdele reusesc si ele un gol prin Szabo, meciul terminându-se 4-2 pentru Sport Team.

Duminica s-au disputat doua meciuri pe teren mic cu o echipa locala din Nyirbator, victoriile fiind ímpărțite între cele două echipe.

Echipele:

Nyirgylaj:  Sandor Kocsis, Jozsef Csipkes, Szilard Popik, Tamas Hegedus, Gabor Illes, Janos Beganyi, Tamas Nagy, Zoltan Filep, Jozsef Fekete, Imre Szabo, Szabolcs Franku, Robert Takacs, Attila Gyugyi, Attila Kondor, Irteon Sirka, Istvan Nagy, Istvan Simon.

Sport Team:  Darius Mihut, Vasile Terec, Daniel Gheighis, Gheorghe Mateas, Ciprian Coste, Ionuț Pop, Marius Hindli, Mario Bela, Cristian Barbos, Bogdan Bîrle, Bogdan Trif, Mitica Sasaran, Alin Ratiu si Levente Molnar.