AcasăEvenimentSportFOTBAL OLD-BOYS – Sport Team Baia Mare a fost învinsă de Unirea...

FOTBAL OLD-BOYS – Sport Team Baia Mare a fost învinsă de Unirea Seini, scor 0-4

FOTBAL OLD-BOYS  Vineri 23.06.2017, de la ora 18.00, pe stadionul din Seini, s-a desfășurat partida de fotbal dintre echipa Unirea din localitate și Sport Team Baia Mare. Meciul a fost în mare parte la discreția echipei din Seini, care a folosit în lot mai mulți jucători din cadrul echipei de Liga a IV-a.

Primul gol a venit în minutul 10, când Artur Crișan scapă din marcaj și singur cu portarul Edi Costin, înscrie în dreapta acestuia.

La doar câteva minute, folosind aceeași schemă, Adrian Câmpan primește o minge în adâncime și ridică scorul la 2-0.

Până la pauză jocul se echilibrează, ambele echipe irosind ocazii de a marca.

După reluare, în echipa din Baia Mare survin câteva modificări tactice și astfel, timp de 20 minute domină meciul, însă ratările jucătorilor Japo Lukacs, Sorin Bozântan și Bogdan Bîrle, l-au evidențiat pe portarul seinean Darian Foltos.

Pe fondul dominării jocului de către băimăreni, gazdele reușesc pe un contraatac să mărească scorul la 3-0, prin Larențiu Cozma, iar până la final înscriu din nou prin Adrian Câmpan, scorul devenind 4-0.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Raul Cormos și Adrian Mariș.

Echipele:

Unirea:  Darian Foltos, Vasile Dobrican, Laurentiu Cozma, Tiberiu Farnati, Bogdan Tentea, Costin Bura, Mihaita Boje, Adrian Campan, Raul Barbus, Ovidiu Horotan, Artur Crisan, Vlad Bogdan, Stefan Craciun, Marius Morariu, Alin Ciobanu, Ioan Carausan si Vasile Czompa.Antrenor Stefan Craciun.

Sport Team:  Edi Costin, Daniel Gheighis, Dorin Avram, Sorin Bozantan, Virgil Ratiu, Florin Frent, Ionut Simon, Sergiu Fagi, Florin Florea, Japo Lukacs, Ionut Pop, Gavrila Alin, Cristi Barbos, Bogdan Birle.Antrenor Ioan Marchis.

Următorul meci pentru Sport Team va avea loc în data de 01.07.2017, la Curtici-Arad, cu echipa de old-boys Frontiera 1975 Curtici.