AcasăEvenimentSportFOTBAL. MECI AMICAL - Sport Team Baia Mare - AS Pintea Viteazul...

FOTBAL. MECI AMICAL – Sport Team Baia Mare – AS Pintea Viteazul 5-2 (2-2)

FOTBAL. MECI AMICAL Meciul amical dintre Sport Team Baia Mare şi AS Pintea Viteazul s-a desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute pe stadionul Viorel Mateianu din Baia Mare.

Echipa AS Pintea Viteazul din cadrul SRI, fiind angrenată într-o competiţie interjudeţeană, a acceptat un meci amical în compania echipei de old-boys Sport Team Baia Mare.

În primele 30 minute, cei care au controlat jocul au fost oaspeţii, care au şi condus pe tabela de marcaj, cu 2-0, prin golurile marcate de fostul jucător de liga I, Bogdan Peres.

După şocul primit, Sport Team operează câteva modificări tactice şi până la pauză reuşesc egalarea, prin Sorin Bozântan şi Daniel Lupuţi.

fotbal echipa

După reluare, gazdele controlează mai bine jocul şi marchează de trei ori prin acelaşi Sorin Bozântan şi Cristian Bărbos(2), meciul terminându-se cu scorul de 5-2 în favoarea celor de la Sport Team.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Daiana Lung şi Mircea Bogdan. Următorul meci pentru Sport Team va fi joi, 4 mai, de la ora 17.30, tot pe stadionul Viorel Mateianu, cu Dinamic Groşi.